En İyi JavaScript Sıkıştırma (Küçültme) Programları 2017-2018

Web sitelerde pek çok işlem için kullanılan JavaScipt kodları belli bir oranda sayfaların açılış hızını yavaşlatmaktadır.

Buna önlem almak için JavaScript kodlarını sıkıştırarak boyutunu küçültmeyi düşünebilirsiniz. Böylece web sayfası çok daha hızlı yüklenecek ve açılacaktır.

Bu yazıda en iyi 3 JavaScript sıkıştırıcı yazılımı (Javascript minify) paylaşıyorum.

1-File Blender

File Blender ücretsiz bir JavaScript kodu sıkıştırma aracıdır.

Öncelikle JavaScript dosyasını sürükle bırak yaparak program penceresine aktarın. Ardından Optimize yazan butona tıklayın. Boyutu düşürülürken JavaScript dosyasının kalitesinde ve dizaynında hiçbir değişikliklik olmaz.

Hemen İndir

2-Ajax Minifier


Ajax Minifier ücretsiz bir Javascript sıkıştırıcıdır.

Bu yazılımı komut satırından kullanmanız gerekiyor.

Ajax Minifier programı Javascript dosyasını sıkıştırırkan, dosyanın kalitesi ve dizaynı bundan hiçbir zarar görmez.

Oldukça ufak boyutlu ve hafif bir program olduğu için çalışırken bilgisayarı hiç kasmayan Ajax Minifier yazılımı sayesinde artık web siteleriniz eskisinden daha hızlı olacak.

Hemen İndir

3-UltraMinifier

UltraMinifier programı sayesinde Javascript dosyasını sıkıştırıp boyutunu düşürerek web sayfalarını hızlandırabilirsiniz.

Üstelik Javascript dosyanızın yapısı ve kalitesi değişmeden kalıyor. Yani tasarıma hiçbir zarar vermeden sadece dosya boyutu ufalıyor. Böylece sayfalar daha hızlı yükleniyor.

Javascript dosyasını programa aktarmak için sürükle-bırak yapabilirsiniz. Böylece otomatik olarak sıkıştırma işlemine başlayacaktır.

Hemen İndir


Yayımlandı

kategorisi