En İyi İngilizce Sözlük Programları 2017-2018 Windows İçin Ücretsiz

Okula giden öğrenciler, İngilizce kursuna gidenler veya evde İngilizcesini geliştirmek isteyenler bilgisayarda kullanmak için iyi bir sözlüğe ihtiyaç duyar.

Bu sayfada tamamen ücretsiz olarak sunulanlar arasından seçtiğim, Windows için en gelişmiş ve kullanması en kolay İngilizceden İngilizceye sözlük yazılımlarını paylaşıyorum.

1-Ultimate Dictionary

Ultimate Dictionary tamamen bedava bir sözlük programıdır ve farklı İngilizce kelimelerin anlamına kolayca bakmayı sağlar.

Toplamda 61 farklı İngilizce sözlük kaynağından yararlanmaktadır. Bunlar arasında en popüler olanlardan bazıları şunlardır: Merriam-Webster’s Pocket Dictionary, Acronyms Dictionary, Labor Glossary, Britannica Concise Encyclopedia, Concise Oxford English Dictionary, Concise Oxford Thesaurus, Merriam Webster’s Collegiate Thesaurus, American Heritage Dictionary, Merriam-Webster’s Collegiate Dictionary, Cambridge Pronunciation Dictionary etc.

Devasa kaynakları sebebiyle açık ara en iyi İngilizce-İngilizce sözlük programı budur.

Hemen İndir

2-TheSage’s English Dictionary and Thesaurus

Everest Dictionary ücretsiz bir çeviri ve sözlük yazılımıdır. Toplamda 35’ten fazla sözlük kaynağından yararlanarak her türlü İngilizce kelimenin en doğru ve tüm anlamlarını öğrenmenizi sağlar.

Bu sözlükte kelimelerin zıt anlamlarını ve eş anlamlarını da görebilirsiniz.

Everest Dictionary programında teknik terimler ve tıp terimleri de bulunmaktadır. Ayrıca İngilizce’deki yeni ifadeler ve kelimeleri anlama imkanı da sunuyor.

Programın arama seçeneği alfabetik özelliktedir.

Hemen İndir

3-Artha Dictionary


Artha Dictionary tamamen bedava bir İngilizce sözlük programıdır.

Bu sözlük yazılımı WordNet’in devasa veritabanını kullanmaktadır.

Bu programın arama kutusuna kelimenin harflerini yazdığınız anda otomatik olarak tahmin eder ve uygun kelimeleri liste halinde göstermeye başlar. Böylece hemen seçerek aradığınız kelimenin anlamına hızlı bir şekilde bakabilirsiniz.

Ayrıca düzgün bir şekilde söylenmeyen kelimeleri hece hece nasıl söyleneceğini göstermektedir.

Ayrıca bu program yaptığınız tüm geçmiş aramaları kaydeder ve liste halinde görerebilirsiniz.

Hemen İndir


Yayımlandı

kategorisi