Askeri Pilot Maaşları 2021-2022 (Zamlı)

Kimdir bu askeri pilotlar ve ne iş yaparlar diye merak edenler için kısa bir açıklama geçelim. Genel olarak TSK, DKK, KKK, Jandarma ve Emniyet kurumlarında görev alan ve askeri eğitim görmüş insanlardır. Doğal olarak askeri kurallara ve disipline alışıktırlar ve silah kullanmayı iyi bilirler.

Bu yazıda Askeri Pilot Maaşları hakkında güncel bilgiler paylaşıyoruz. Vereceğimiz bu rakamlar kesin olmamakla birlikte gerçeğe en yakın rakamlardır.

Zira bu verileri meslek kuruluşlarının resmi sitelerinden ve askeri pilotların oluşturduğu forumlarda yer alan gerçek kişilerin verdiği en doğru bilgilerden sizlere bir fikir vermesi amacıyla derledik.

Askeri pilotların aylık maaşı (kazancı) ne kadar?

Güncel olarak askeri pilotlar ortalama 20 bin ile 30 bin arası bir maaş almaktadır. Bu miktarlar söz konusu pilotun hizmet yılı süresine, görev süresine, tazminat ve tecrübesine göre değişiklik göstermektedir.

Eğer bir askeri pilot zorunlu uçuş süresinin üzerinde çıkarsa ortalama 10 civarında bir ekstra ücret daha almaktadır.

Ayrıca çocukları varsa onlar için yardım alan askeri pilotlar bunlara ek olarak aile yardımı, görev tazminatı, havacılık tazminatı ve ek tazminat almaktadırlar. Anlayacağınız ekonomik açıdan gayet tatmin edici bir meslektir. Emeklilik maaşı bile çok yüksektir. Emekli bir askeri pilot 5 bin TL ile 10 bin TL arasında bir maaş alır.

Bu bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra Askeri Pilot Maaşları konusuyla alakalı birkaç şeyi daha hatırlatmak istiyorum. Çalışan kişinin evli olması yada bekar olması, eşinin çalışması yada çalışmaması, görev yeri, döner sermaye ve çalıştığı kurum gibi faktörler yukarıda verdiğimiz net maaşların bir miktar artmasına yada azalmasına neden olabilir. Bunları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.


Yayımlandı

kategorisi