Devlette Bilgisayar İşletmeni Maaşları 2021-2022 (Zamlı)

Devlet dairelerinde bilgisayar bakımıyla ve onarımıyla ilgilenen bilgisayar işletmenleri genel olarak teknik görevler yaparlar. Bunlar arasında web site düzenlemeleri ve başlıca bilgisayar işlemleri de bulunmaktadır.

Kamuda bilgisayar işletmeni olabilmek için en az lise mezunu olmalı ve ardından KPSS sınavında gereken minimum puanı almalısınız.

Bu yazıda devlette bilgisayar işletmeni maaşları hakkında güncel bilgiler paylaşıyoruz. Vereceğimiz bu rakamlar kesin olmamakla birlikte gerçeğe en yakın rakamlardır.

Zira bu verileri meslek kuruluşlarının resmi sitelerinden, bilgisayar işletmenlerinin oluşturduğu forumlarda yer alan gerçek kişilerin verdiği en doğru bilgilerden sizlere bir fikir vermesi amacıyla derledik.

  • 9/1 derecesinde göreve yeni atanan bilgisayar işletmeni maaşı 2020 3 bin 800 TL seviyesindedir.
  • 7/3 derecesinde 5 yıl deneyimli kamu personeline ise 3 bin 900 TL civarında maaş ödemesi yapılır.
  • 5/2 derecesinde 10 yıl deneyimli personel 4 bin TL civarında ücret alır.
  • 3/1 derecesinde 15 yıl deneyimli bilgisayar işletmeni maaşı 2020 4 bin 200 TL civarındadır.
  • 2/3 derecesinde 20 yıl deneyimli personelin aylığı  2020 4 bin 400 TL seviyesindedir.
  • 4/1 derecesinde 25 yıl ve üstü deneyime sahip personel ise 4 bin 500 TL üstünde maaş alabilir.

Önemli Uyarı: Bu bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra Devlette Bilgisayar İşletmeni Maaşları konusuyla alakalı birkaç şeyi daha hatırlatmak istiyorum. Çalışan kişinin evli olması yada bekar olması, eşinin çalışması yada çalışmaması, görev yeri, döner sermaye ve çalıştığı kurum gibi faktörler yukarıda verdiğimiz net maaşların bir miktar artmasına yada azalmasına neden olabilir. Bunları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.


Yayımlandı

kategorisi