Taksiti Olan Kredi Kartını Kapatmak 2018

Bazı kişiler kredi kartını verimli ve gerektiği şekilde kullanamadığı için borçları birikir ve artık bu şekilde devam edemeyeceğini anlayarak kredi kartını kapatarak iptal etmek ister.

Peki ya kapatmak istediğiniz kredi kartının hali hazırda mevcut taksitleri varsa, ne olacak? Taksitleri devam eden bir kredi kartını kapatabilir miyiz?

Evet, kesinlikle kapatabilirsiniz. Bankaya gidiniz ve kredi kartını artık tamamen iptal etmek istediğinizi söyleyiniz. Tabii ki sizin üzerinizden çok kar ettikleri için ısrarla size iptal etmemeniz için telkinlerde bulunacak ve sözde akıllıca teklifler sunacaklar.

Ne olursa olsun hiçbirini dinlemeyin ve kesin olarak kapatmak istediğinizi belirtin. Böylece taksiti olmasına rağmen kredi kartınızı kapatacaklar. Fakat borçların silindiğini sanmayın. Her ay yine ekstreniz çıkacak ve aydan aya taksitleri ödemeye devam edeceksiniz.

Ama kredi kartını kapattığınız için yeni borçlardan kurtulmuş ve rahatlamış olacaksınız.

Eğer sizden kredi kartını kapatmak için para isterlerse, sakın vermeyin. Böyle bir hakları kati suretle yoktur. Eğer kalan borçlarınızı toplu olarak ödemenizi isterlerse, bu numarayı da yemeyin. Çünkü bankacılık kanunlarına göre kalan borçları aydan aya günü gelince ödeme hakkınız var.


Yayımlandı

kategorisi