Göz kaşıntısına ne iyi gelir Ahmet Maranki

Göz kaşıntısına ne iyi gelir Ahmet Maranki

Selamlar, bu yazıda göz kaşıntısına ne iyi gelir diye araştıranlar için Ahmet Maranki ve diğer üstatların bitkisel tedavi yöntemlerini paylaşıyoruz.

Göz Kaşınıtısı İçin İbrahim Saraçoğlu Tarifi

Bitkisel tedavi denildiğinde ilk akla gelen isim olan İbrahim Saraçoğlu göz sulanması kürleri ile bize çözüm yolları sunuyor. Böylece ilaç kullanmadan rahatlıkla atlatabileceğimiz bir süreçle karşılaşıyoruz. Genelde pek önemsenmeyen rahatsızlıklardan birisi olarak tanımlansa da bu durum pek hoş sonuçlar doğurmaz. Sürekli olarak elimizde mendil ile yaşarmış gözlerimizi silmek tahriş faktörünü de beraberinde getirir.

 1. İbrahim Saraçoğlu’nun Karnabahar Kürü
 • 1 veya 1,5 su bardağı su
 • 150-250 gram arası Karnabahar

Hazırlanış aşamasına baktığımızda öncelikle malzemeleri gerektiği şekilde bulundurmamız gerektiğini görüyoruz. Ufak parçalara böldüğümüz karnabaharlar sığacak boyutta bir tencere yardımıyla bekletilir. Bu esnada yukarıdaki ölçüler için 1,5 su bardağı suyu kaynatmaya başlayabilirsiniz. Ortalama 5 dakikalık bir kaynama süresinin sonunda ufak parçalar halinde olan karnabaharlar tencereye atılır.

Tencereyi bu şekilde 5 dakika daha kaynatmaya devam etmeliyiz. 5 dakikayı aşan kaynamalarda karnabahar vitamin ve mineral içeriğini bırakabilir. Doğal olarak bu sürece özen gösterilmesi önerilir. Kaynamadan dolayı bir azalma görülmesine karşın bir öğünlük kullanım mümkün olacaktır. Her öğün için taze ve yeniden yapılması tavsiye olunur. Kaynama esnasında tencerenin kapağını hiç açmamanız önerilebilir. Zira buharın dışarı çıkmasını önlemek yararlı olacaktır. Ilıdıktan sonra kullanılabilir.

Göz Kaşıntısı İçin Ahmet Maranki Tarifi

Göz sulanmasına iyi gelen diğer bitkisel çözüm yolu ise Ahmer Maranki tarafından veriliyor. Çay kompresi gözümüzde oluşan birçok unsur için önemli bir adımı temsil ediyor. Doktorların dahi bu gibi çapaklanma ve sulanma belirtileri gördüklerinde önerdiği bir alternatif çözümdür. Çay kompresi göze iyi gelir ve tüm yorgunluğu alır.

 1. Ahmet Maranki’den Göz Sulanması Kürü
 • 1-1,5 bardak su
 • 2-3 çorba kaşığı çay

Standart olarak demlediğiniz çayı bu kompres tedavisinde kullanabilirsiniz. Çayınızı demleyin ve ılımasını bekleyin. Daha sonra pamuk yordamıyla gözlerinizin iç kısımları başta olmak üzere masaj yaparak uygulayın.

Göz Kaşıntısı Tedavisi

Göz sulanması tedavisi tamamıyla nedenine bağlı olarak yapılmaktadır. Bazen göz sulanması dışında göz pınarlarının tıkanması sonucunda oluşan kuruluk söz konusu olabilmektedir. Doğal olarak sulandırıcı damlalar ve pınarları açabilmek için antibiyotik damlalar kullanılır. Aynı durum sulanmalar için geçerlidir. Mevcut dengesizliği ve üretimi dengeleyebilmek üzerine medikal tedavi metotları kullanılır.

Sağ veya sol göz sulanması söz konusu olduğunda ise doğrudan alerjenler üzerinde durulur. Tedavisi yalnızca damla ve antibiyotikler ile yapılmaktadır. Bulanık görme, gözün şişmesi, kızarıklık, güneşe bakınca hassasiyet, sürekli gözyaşı akması gibi sorunlar gündeme gelir.

Tamamından kurtulmak için kesinlikle göz doktoruna giderek etkin maddesine bağlı olarak size önerilen damlayı kullanmanız gerekir. Farklı damlalar başkasının gözünde sulanmayı engelleyebilir. Fakat sizin gözünüzde ters etki yaratarak daha fazla sulanma oluşmasını sağlayabilir. Bazı durumlarda gözün veya gözpınarlarının fizyolojik yapısından kaynaklı tıkanıklıklar olabilir. Böyle durumlarda ise cerrahi olarak ameliyatı yapılabilir.

Tedavi standartları doktorunuz tarafından belirlenerek size sunulur. Göz ağrısı ile beraber damla kullanımına rağmen etkin sonuçlar alınamadığında ameliyatı söz konusu olur. Burun kırılması gibi göze yakın yerlere alınan darbe ile göz sağlığı kaybedilebilir. Doğal olarak ameliyatı kaçınılmaz bir hal alır.

 • Alerjik göz kaşıntısına ne iyi gelir
 • Göz kaşıntısına hangi ilaç iyi gelir
 • Göz kaşıntısına ne iyi gelir
 • Göz kaşıntısına Limon iyi gelirmi
 • Göz kaşıntısı nasıl geçer evde
 • Göz kaşıntısına çay iyi gelirmi

Yayımlandı

kategorisi