En İyi Resim Boyutlandırma Programları 2017-2018 Windows PC İçin (Ücretsiz Toplu)

Bilgisayardaki resimlerin boyutunu küçültmek, büyütmek ve dilediğiniz oranlarda ayarlamak için tamamen ücretsiz olarak bulabileceğiniz en gelişmiş ve işini en iyi yapan 3 programı sizlerle paylaşıyorum.

1-Image Resizer

Tamamen bedava bir resim boyutlandırıcı olan Image Resizer aynı zamanda oldukça ufak boyutlu ve hafif bir program olduğu için çalışırken bilgisayarı hiç kasmaz ve yavaşlamaya sebep olmaz.

Bu programı farenin sağ tık menüsünden pratik bir şekilde kullanabilir ve böylece resimleri çok daha hızlı ve kolay bir biçimde boyutlandırabilirsiniz.

Image Resizer programı resmin orijinal dosyasını değiştirmez. Boyutunu değiştirerek yeni bir kopyasını oluşturur.

Herhangi bir resmin üzerine gelerek fareyle sağ tıklayın ve açılan menüden “Resize Pictures” seçeneğine tıklayın. Açılan seçeneklerden dilediğiniz resim boyutunu seçin ve Resize butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Hemen İndir

2-Free Picture Resizer


Free Picture Resizer TOPLU bir resim boyutlandırma programıdır. Bu araç sayesinde yüzlerce resmin boyutunu aynı anda küçültebilir yada büyütebilirsiniz.

Resim arşivinizi sosyal medya sitelerinde yayınlamak yada e-posta ile yollamak gibi amaçlarla bu programdan yararlanabilirsiniz.

Öncelikle programın penceresinde sol üst köşedeki Open butonuna tıklayarak resmi yada resimleri açın. Ardından Resize butonuna tıklayın. Daha sonra resmin ölçü oranlarını el ile girin veya daha önceden hazır olarak bulunan öntanımlı ayarlardan birin seçin. Son olarak OK butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Hemen İndir

3-FastStone Photo Resizer

FastStone Photo Resizer de yine fotoğrafları toplu olarak yani çoklu bir şekilde boyutlandırabileceğiniz ve tamamen ücretsiz bir yazılımdır.

Öncelikle penceredeki Add butonuna tıklayın ve açılan pencerede Use Advanced Options (resize..) kutusunu işaretleyin ve açılan Advanced Options butonuna tıklayın.

Ardından Resize kutusunu işaretleyin ve aşağıdaki gibi verilen 3 seçenekten birini seçin.

  1. In Pixels (piksel olarak)
  2. In Percentage (yüzdelik oran olarak)
  3. Resize based on one side (bir tarafı esas alarak boyutlandırma)

Ardından ihtiyaç duyduğunuz resim boyutunu seçin ve verilen seçenekleri dilediğiniz gibi doldurun. Son olarak OK butonuna tıklayarak resimlerin boyutunu değiştirin.

Hemen İndir


Yayımlandı

kategorisi