En İyi CSS Sıkıştırma (Küçültme) Programları 2017-2018 Windows PC İçin

Günümüzde artık CSS dosyalarının boyutu oldukça büyümüş durumda. Web sitenin görünümünü güzelleştirmek için yazılan çok sayıda CSS kodu yüzünden atık web sitelerin yüklenmesi oldukça yavaşlıyor ve böylece sayfa açılış hızı da epey düşüyor.

Sitenizin daha hızlı açılmasını sağlayarak Google’da daha üst sıralara çıkmak için CSS dosyanızı sıkıştırmakta fayda var.

Bu yazıda CSS Minify denilen CSS sıkıştırma olayını gerçekleştirmek için bulabileceğiniz en iyi 3 ücretsiz programı paylaşıyorum.

1-Webmini

Webmini başarılı bir CSS dosyası sıkıştırma veya küçültme yazılımıdır.

CSS dosyasındaki gereksiz boşluklar ve yorumları silerek web sitelerin daha hızlı yüklenmesi yani açılmasını sağlar.

İlk olarak CSS dosyasını sürükle-bırak yaparak programa aktarın. Ardından Optimize butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Dilerseniz bu programla Javascript kodlarını da sıkıştırabilirsiniz.

 Hemen İndir

2-eMinifier

eMinifier programı ile hem CSS hem de Javascript dosyalarını sıkıştırıp küçülterek boyutunu azaltabilirsiniz. Üstelik sıkıştırma sürecinde hiçbir kalite kaybı yaşanmaz.

İlk olarak CSS dosyasındaki tüm kodları kopyalayın ve bu programın penceresindeki kutuya yapıştırın. Artından CSS Minify yazan sol alt köşedeki butona tıklayın. Hepsi bu kadar.

Hemen İndir

3-Smalify

Smalify ile CSS dosyalarını TOPLU olarak sıkıştırabilir ve boyutunu düşürebilirsiniz.

Bu şekidle web sayfalarınızın çok daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle CSS dosyalarını içeren klasörü sürükle bırak yaparak programın ana penceresindeki “Drop folders here” yazan alanın üzerine bırakın. Böylece seçtiğiniz klasördeki bütün CSS dosyaları programa aktarılmış olacak.

Ardından Minify Now yazan butona tıklamanız yeterli olacaktır.

Hemen İndir


Yayımlandı

kategorisi