babylon dictionary ile ilgili görsel sonucu

En İyi İngilizce Sözlük Programları Hangisi? 2017-2018 Windows PC İçin

İnternette çok fazla kaliteli online sözlük sitesi bulunuyor. Bunlar sayesinde ve internet bağlantısı üzerinden dilediğiniz kelimenin İngilizcesine yada Türkçe anlamına bakabilirsiniz. Bu sitelerin kelime hazinesi de oldukça büyük.

babylon dictionary ile ilgili görsel sonucu

Fakat internet sitesi üzerinden kelimelerin anlamına bakmak için hem her zaman internete bağlı olmanız gerekiyor, hem de masaüstü programlara göre biraz daha uzun süre beklemeniz gerekiyor.

Oysa güçlü bir masaüstü sözlük programı sayesinde oldukça kolay ve hızlı bir şekilde dilediğiniz kelimenin anlamına bakabilirsiniz. Hatta klavye kısayol tuşları ve fare kısayol tuşları atayarak istediğiniz kelimenin anlamına tek tıkla 1 saniye içinde bakmak mümkün.

Ama kullandığınız sözlük yazılımının veritabanında yeteri kadar çok kelimenin olması gerekiyor.

Tüm bu ihtiyaçları göz önünde bulundurarak, şuan itibariyle piyasadaki en gelişmiş, kullanması en kolay ve en fazla sözcük içeren İngilizce-Türkçe sözlüklerini liste halinde paylaşıyorum.

1. Babylon
2. Wordweb
3. iFinger Collins English Dictionary
4. Spoken English
5. Talk a Lot Spoken English Course 
6. English-Hindi Talking Dictionary
7. Talking Dictionary 
8. Free Medical Dictionary 
9. Big Grammar Book 
10. 1-Click Answers
Bunların dışında eğer Windows 10 veya Windows 8.1 kullanıyorsanız, Windows uygulama mağazasını ziyaret ederek tamamen ücretsiz ve son derece faydalı sözlük uygulamalarını yükleyebilirsiniz.
Windows uygulama mağazasına gitmek için tıklayınız.

Yayımlandı

kategorisi