WordPress Etiket Ve Kategori Sayfasına Ve Linklerine Noindex Ekleme Nasıl Yapılır?

Google arama motoru sonuçlarında başarılı olarak ilk sayfada çıkmak için sitenizin SEO ayarlarını en iyi şekilde yapmanız gerekiyor.

Bunlar arasında bazı sayfalara noindex kodunu ekleyerek Google’ın bu sayfaları indekslememesini sağlayabilirsiniz. Yani bu sayfalarınız arama motoru sonuçlarında gözükmez ve böylece siteniz için ayrılan indeks sayısı kontenjanını boş yere işgal etmez. Bu şekilde daha faydalı ve daha çok hit çeken sayfalarınız ön planda olur.

WordPress sitenizde TAG denilen etiket sayfalarına ve linklerine, CATEGORY denilen kategori sayfalarına ve linklerine NOINDEX kodunu otomatik olarak eklemek için SEO by Yoast veya All in one SEO eklentisini kullanabilirsiniz. Bu eklentilerin ücretsiz versiyonları işinizi görecektir.

Fakat ben size Ultimate Noindex Nofollow Tool II eklentisini öneriyorum. Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi yükledikten sonra sol menüden Ayarlar’a tıklayın ve açılan menüden Ultimate Noindex seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki gibi seçenekler içeren sayfası açılacak. Buradan dilediğiniz gibi etiketlere ve kategorilere noindex atayabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi