internet alışveriş sitesi ile ilgili görsel sonucu

Türkiye’Nin En Ucuz Alışveriş Sitesi Hangisi? 2018-2019

Satın almak istediğiniz bir ürünü AVM’ye veya herhangi bir caddede bulunan bir mağazaya gidip aldığınız zaman internetteki fiyatına göre oldukça pahalı alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

internet alışveriş sitesi ile ilgili görsel sonucu

Evet arkadaşlar günümüzde internetten satın almak varken gidip dükkan veya mağazadan almak bir nevi enayilik sayılabilir.

Mesela kitapları göz önüne alalım.

Bir kitabın D&R kitap mağazasındaki fiyatı 20 liraysa, D&R’ın web sitesindeki satış fiyatı 15 liradır. İnternette her zaman daha uygun fiyatlar olur. Bu da son derece mantıklıdır. Çünkü herhangi bir AVM’de bulunan bir dükkanın kira ücreti oldukça pahalıdır ve bu kirayı karşılamak için mecburen fiyatları yüksek tutmaları gerekir.

Ayrıca bunun personel maaşları, elektrik parası ve daha pek çok masrafı bulunmaktadır.

Oysa ki internetten satışla minimum bir masraf yapılarak çokça kar etmek mümkün. Bundan dolayı internetteki fiyatlar genellikle çok daha ucuz olur.

Peki en ucuz alışveriş sitesi hangisi dersiniz?

Buna net bir cevap vermek çok zor. Alacağınız ürüne göre durum değişebilir. Ayrıca bazı dönemlerde bazı siteler, bazı ürünler için olağanüstü kampanyalar ve indirimler uygulayabilir.

Eğer internetten bir ürün satın alacaksanız, Google’da aratınız. İlk sayfada ve ikinci sayfada çıkan tüm sayfalara tıklayın ve fiyatları birbiriyle karşılaştırın. Ayrıca bazı alışveriş siteleri indirim kuponları ve kodları dağıtmaktadır. Bu kodları bulup uygun yere girerek yüzde 40’a kadar daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Fakat dikkatli olmanız gerekir. Çünkü bazı siteler fiyatları mahsustan çok yüksek gösterip, aşırı indirim yapmış gibi görünerek aslında pahalıya bile satıyor olabilir. Bu gibi tuzaklara düşmemek için, diğer sitelerdeki aynı ürünün fiyatına bakmak gerekir.

Bazı sitelerde ise örneğin bin liradan fazla alışveriş yapana 100 TL indirim, 4 binden fazla alışveriş yapana 20 indirim gibi kampanyalar bulunmaktadır. Mesela ben Proform marka eliptik bisikleti 20 indirimli olarak Finspor sitesinden satın almıştım. Çünkü bisikletin fiyatı 5.800 lira idi ve bu sitede 4 binden fazla alışveriş yapana yüzde 20 indirim uyguluyorlardı.

Bunların dışında Efsane Cuma (Kara Cuma tepki çektiği için Efsane Cuma’yı kullandım) gibi muhteşem indirimlerin olduğu günleri kaçırmamakta fayda var. Misal ben 980 liralık bebek arabasını Efsane Cuma gününde 780 liraya aldım ve anne yanı beşiği ise 700 lira yerine 500 liraya aldım. Ayrıca 250 liralık Adidas spor ayakkabıyı 150 liraya, 840 liralık su arıtıcıyı ise 588 liraya satın aldım.

Tüm bu indirimleri Hepsiburada.com sitesi yaptı. Diğer siteler de sözüm ona Efsane Cuma indirimleri yaptı ama hiçbirisi Hepsiburada’nın yanına bile yaklaşamadı.

Sizlere tavsiyem, böyle özel indirim günlerini mutlaka değerlendirmeniz yönündedir.

Ben 10 senedir internetten alışveriş yapan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, en ucuz alışveriş siteleri N11.com ve Hepsiburada.com’dur. Bununla birlikte Webdenal.com’a da göz atmakda fayda var. Bazı ürünlerde çok daha ucuza verebiliyorlar ve güvenilir bir sitedir.

Hepsiburada’nın kargolama süreci ve iade süreci bakımından müşteriye sağladığı büyük kolaylıklar nedeniyle benim için bir numaralı tercihtir.

Örneğin geçen gün satın aldığım bir ürünü beğenmeyip geri vereyim dedim, hesabıma girerek iptal butonuna tıkladım ve bana ücretsiz geri iade etmem için bir kod gönderdiler. Böylece Aras kargoya giderek sadece iade etmek istediğimi söyledim ve başka hiçbir soru sormadan, sadece bu kodu isteyerek ismimi ve kimliğimi bile sormadan, hatta nereye iade edeceğimi bile sormadan, anında işlemi hallettiler. O kadar çok memnun kaldım ki, artık Hepsiburada benim favorim haline geldi.

Oysa N11.com’da geri iade süreci bazen bir kabusa dönüşebiliyor.

Fakat yine de pek çok üründe Hepsiburada’dan ziyade N11.com’a da bakınız. Çünkü daha ucuza aynı ürünü bulabilirsiniz. Ama satın almadan önce hangi satıcının olduğuna bakın ve satıcının yorumlarına, kaç puan aldığına iyice bakarak içiniz rahat ettiğinde satın alma işlemini gerçekleştirin. Ben genellikle 96’dan daha düşük puana sahip olan hiçbir satıcıdan ürün almıyorum. Ayrıca yorumlara da bakarak kargolama süreci ve ürün ile ilgili olumlu olumsuz her şeyi öğreniyorum. Aynı şeyi mutlaka sizlere de tavsiye ediyorum. Böyle yaptığım için bugüne kadar sayısız ürün satın almama rağmen, çok şükür henüz önemli bir sorun yaşamadım.


Yayımlandı

kategorisi