Türkçe Konuşmayı İngilizceye Çeviren Program Ve Programsız Yöntem

Windows bilgisayarda, Android telefonlarda yada iOS’lu iPhone iPad gibi cihazlarda Türkçe konuşmayı İngilizce’ye çevirme hem çok kolay hem de aslında programa gerek yok.

Bu nedenle isteyene program ile isteyene programsız yöntemi anlatıyorum. Dilediğinizi kullanabilirsiniz. Ama ben olsam programlara boş yere para harcamam.

Google Translate, dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Google’nin resmi çeviri sitesidir.

Türkçe dil desteği de bulunan bu çeviri servisi sayesinde hem kelimelerin anlamlarına bakabilir hem de paragrafları makaleleri yazıp tek tıklamayla istediğiniz yabancı dile çevirebilirsiniz.

Dünyadaki tüm diller arasında çeviri yapabilen Google Translate servisi aynı zamanda mikrofondan konuşulanları da editör alanına yazıyor ve sonrasında otomatik olarak çeviriyor.

İşte sizin de aradığınız şey tam olarak bu özellik. Zaten dünyada sesli yada yazılı çeviriyi Google’dan daha iyi yapabilecek bir teknoloji henüz yok. Konuşulanı doğru algılama kapasitesi dünyada bir numara.

Zaten en iyisi Google üstelik tamamen bedava. Paranız çoksa siz bilirsiniz, başka ücretli programları satın alın ama pişman olursunuz benden demesi.

Google Translate ile Türkçe mikrofondan Türkçe konuşma sesi nasıl İngilizceye çevrilir?

  1. Öncelikle Google Çeviri tıklayarak Google Translate Çeviri sayfasını açın.
  2. Ardından açılan sayfada sol taraftan dil olarak Türkçe’yi seçin ve sağ taraftan İngilizce’yi seçin. Üstteki resimde gösterdik.
  3. Sonrasında soldaki alanda yer alan mikrofon biçimindeki simgeye tıklayın. Üstteki resimde görebilirsiniz.
  4. Ardından bilgisayara taktığınız mikrofona yada telefonunuza sesli konuşmayı yapın.
  5. Siz konuşurken yada konuşmanız biter bitmez Google otomatik olarak zaten çeviriyor.

Benim yaptığım deneme aşağıdaki gibi.

Gördüğünüz gibi mikrofondan yaptığım sesli konuşmayı doğru bir şekilde İngilizceye çevirdi. Tek sıkıntı “bir” yerine sayıyla 1 yazması ama o da önemli değil.

Ücretsiz program ile Android ve iPhone telefonlarda Türkçe konuşmayı İngilizceye çevirin

Şimdi en iyisi açık ara Google iken size ücretli bir program sunmaya içim elvermedi. O yüzden Google Çeviri uygulamasını tavsiye ediyorum.

Dediğim gibi hem doğru algılama hem kullanım kolaylığı, hem de İngilizce çeviri kalitesi bakımından Google’dan daha iyisini bulamazsınız.

Android ve iOS için Türkçe konuşmayı İngilizceye çeviren program nasıl indirilir?


Yayımlandı

kategorisi