TKGM Parsel Sorgulama Resmi Sitesi ve Android / iPhone Uygulaması

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) sitesinde tapu ve parsel sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca bu işlemleri Android ve iPhone telefonlardan gerçekleştirebilir yada takibini yapabilirsiniz.

Böylece arsa veya tarlalar ile alakalı parsel konumu, tapu alanı, tapu niteliği, pafta gibi bilgilere saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.

Tapu ve Kadastro tarafından resmi parsel sorgulama nasıl yapılır?

Her zaman, her yerde, her cihaz ile parsel sorgulaması yapabilirsiniz.

Windows bilgisayarlardan, Android’li cihazlardan ve iOS’lu iPhone yada iPad gibi cihazlardan gerekli uygulamaları ücretsiz yükleyerek satın almak istediğiniz yada satmayı düşündüğünüz parselleri görebilirsiniz.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Mekansal Gayrimenkul Sistemi (MEGSİS) teknolojisi sayesinde aradığınız her parseli kolayca bulabilirsiniz.

MEGSİS sistemi sayesinde tapu bilgileri ve kadastro müdürlüğünde bulunan taşınmazlarla ilgili teknik bilgiler eşleştirilerek böylece Türkiye’nin her şehrindeki arsa yada tarlaya internetten ulaşabiliyorsunuz.

Parsel Sorgulama Adımları

  1. Bilgisayardan sorgulama yapacaksanız TKGM parsel sorgulama sayfasını TKGM | Parsel Sorgulama Uygulaması ziyaret edin.
  2. Android telefondan sorgulama yapacaksanız, TKGM parsel sorgulaması için resmi uygulamayı bu bağlantıdan yükleyin.
  3. iOS yüklü iPhone yada iPad ile parsel sorgulama yapacaksanız, bu bağlantıdan resmi uygulamayı indirin.
  4. Sorgulama ekranında ulaşmak istediğiniz arsanın il, ilçe, mahalle, ada ve parsel bilgilerini yazarak anında bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.
  5. Dilerseniz direkt olarak harita üzerinden yakınlaştırma yaparak arsayı ve parselini bulup diğer bilgilerini görebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi