Matbaacı ile ilgili görsel sonucu

Siz Bir Matbaacı Olsaydınız Ne Tür Kitaplar Basmak İsterdiniz Niçin?

Ülkemizde bilim kategorisindeki kitapların sayısı çok az. Belki yeteri kadar talep yok ama bu tarz kitapların ücreti genellikle biraz daha pahalı oluyor.

Matbaacı ile ilgili görsel sonucu

Türkiye’de bilimin gelişimine katkı vermek için yeni çıkan ve bilim dünyasının klasikleşmiş eserlerini matbaada çok sayıda çoğaltıp bunların ucuz bir fiyata herkesin eline geçmesini sağlardım.

Örneğin tıp alanında, fizik alanında, tarih alanında, coğrafya alanında, uzay bilim alanında, bilim tarihi alanında dünyada harika kitaplar yazılıyor ama bunlar Türkçe’ye bile çok az çevriliyor. Oysa bizim insanlarımızın da bu kitaplara özgürce ulaşması lazım. Her şey para değil. Gerekirse zararına da olsa bilimsel kitapları basarak insanlığa faydalı olmak isterdim.

Aynı durum romanlar ve şiirler için geçerli değil. Türkiye bu alanda tüm kitapları bulabileceğimiz bir ülke. Ama yine de daha çok insanın okuyabilmesi için kitap fiyatlarının ucuzlaması gerekiyor. Bundan dolayı maliyet fiyatına kitapları basarak hiç kar etmeden daha çok insanın eline ulaştırmaya çalışırdım.


Yayımlandı

kategorisi