QR Kod Okuyucu Programsız Karekod Okutma (2022)

Hiçbir program indirmeden cep telefonundan QR kodunu okutmak mümkün.

Çünkü bu işlemi çevrimiçi QR okuma hizmeti veren bir web site yardımıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bu iş için aşağıdaki iki siteden dilediğinizi seçip kullanabilirsiniz.

  1. https://webqr.com/
  2. https://qrcodescan.in/

Sizlere verdiğimiz söz gereği, sitemizin ismi olan KısaCevaplar.com’a yakışır şekilde Programsız Karekod Okutma hakkında kısa ve öz bilgiler sunduk. Bildiğiniz gibi günümüzde başta gazeteler olmak üzere pek çok site Google’da aratılan asıl bilgiyi sayfanın en altına hatta aralara bir yere gizler ve insanları uzun uzadıya gereksiz yazılar okumak zorunda bırakır.
Vakit nakittir sözünden yola çıkarsak insanların zamanını boş yere çalan bu siteler bunu aslında Google aramalarında üst sıralara çıkmak için yapıyorlar. Çünkü Google algoritması sitelerin başarısını değerlendirirken ziyaretçinin sitede kalma süresinin uzunluğunu önemli bir kriter olarak görüyor.
Bu nedenle cevabı sadece 2 satır olan bir soruyu bile insanlar Google’da aratınca uzun bir sayfa dolusu gereksiz yazıyı okumak zorunda kalıyor. Çünkü sadece birkaç satırla cevap veren siteler sıralamada çok altlara düşüyor ve uzun ama boş bir yazı yazanlar ödüllendirilerek en üst sıralarda çıkıyor.
Biz kimsenin vaktini boş yere çalmak istemediğimiz için, ne pahasına olursa olsun gerektiği kadar kısalıkta bilgileri sayfanın en üstünde açıkça veriyoruz. Üç beş kuruş fazladan kazanalım diye kimseyi kandırmak yada işine yaramayacak yazıları okumak zorunda bırakmak istemiyoruz.


Yayımlandı

kategorisi