Kızlarla Konuşulacak Konular 2017 Bir Kızla Ne Konuşulur?

Öncelikle  bilmeniz gereken birkaç şey var. Birincisi davul bile dengi dengine çalar, ikincisi her kuşun eti yenmez.

Bu iki şeyi açmak ve detaylı anlatmak isterdim fakat konuyu saptırmak ve gereksiz yere başka şeylere çekerek uzatmak istemiyorum.

Kısaca özetlemem gerekirse, bütün kızlar farklıdır ve farklı kategorilere ayrılır. Bazı kızlar müzikten konuşmayı sever, bazıları magazinden konuşmayı sever, bazıları dizilerden söz etmeyi sever, bazıları sadece okulda olup biten olayların dedikodusunu sever, bazıları da önüne gelen herkesi ve her şeyi eleştirmeyi sever ve sizin de ona katılmanızı ister.

Dolayısıyla öncelikle sohbet ettiğiniz kızın içinde yaşadığı çevre ve huyu suyu ile ilgili bazı ön bilgiler elde etmenizde fayda var.

Fakat hiç bir bilgi sahibi değilseniz bile, deneme yanılma yöntemiyle kızın konuşmayı sevdiği konuları rahatça anlayabilirsiniz. Mesela siz farklı farklı konulardan sırayla söz edin ve hangi konuda kızın gözleri açılıyorsa ve gülümseyerek sohbete katılıyorsa, bilin ki bu kız bu konularda konuşmayı çok seviyor.

İlk başlarda çok da farklı konulara girmek iyi olmayabilir. Madem kızın hoşlandığı bir konu buldunuz bence buradan başlayın ve bu konuda derinlemesine dalarak ilerleyin. Çünkü başka konulara atlayarak en başta risk almış olursunuz ve her zaman olumlu sonuçlanmayabilir yani kızın canı sıkılabilir yada atladığınız konularda anlaşmazlığa düşebilirsiniz.

Öncelikle size altın kuralı vermek istiyorum:

Eğer kızlarla iyi sohbet eden ve muhabbet kurmayı iyi beceren biri olmak istiyorsanız, konuşmaktan çok dinlemeyi öğreneceksiniz.

Fakat burada gerçekten etkin bir dinleyici olmalısınız. Yani kızın ne anlattığını ve hangi şeylerden bahsettiğini can kulağıyla dinlemelisiniz.

Böylece konu konuyu açar misali kızın bahsettiği şeylerden yola çıkarak farklı konulara geçiş yapabilirsiniz. Bu konuları kız açtığı için de sorumluluk karşı tarafa geçiyor ve siz de acaba şimdi ne konuşsam hangi konuyu açsam derdinden kurtuluyorsunuz. Üstelik böylesi bir sohbet daha spontane yani kendiliğinden oluyor ve karşı tarafa da daha doğal göründüğü için sizin kız tavlamaya çalışan birinden ziyade samimi biri olarak görünmenizi sağlıyor.

Üstelik tüm kadınlar kendilerini dinleyen erkeklerden hoşlanırlar. Siz bir soru sorun ve bırakın o anlatsın. Arada bir gözlerine bakarak onu dinlediğinizi teyit edin ve kafa sallayın. Hatta arada bir “tabii”, “aynen,” “vallahi ben de öyleyim”, “süpersin ya”, “şok oldum”, “çok şaşırdım”, “vallahi bilmiyordum”, “gerçek mi” gibi şeyler söyleyerek onu dinlediğinizi ve anlatmaya devam etmesini istediğinizi gösterin.

Şimdi size ikinci altın kuralı vereyim. Tüm kadın erkek ilişkilerinde özellikle de ilk buluşmalarda bir sessizlik anı yaşanır ve konuşacak bir konu bulunamaz. Bu anlar hem erkeklerin hem de kadınların korkulu rüyasıdır.

Fakat siz siz olun, sakın bu sessizlik anlarından korkmayın. Gerekirse sessizliğin tadını çıkarın, panik yapmayın, acele ederek saçma sapan şeyler söyleyerek yada gereksiz sorular sorarak kendinizi küçük yada acemi biri gibi göstermeyin. Bu sessizlikten hiç rahatsız olmadığınızı belli edin. Hatta sessizlik olduğunda utanmak yerine kıza doğru bakın ve hiç çekinmediğinizi, paniklemediğinizi ona gösterin ve sessizce havanızı bozmadan bekleyin.

Bırakın o konuşsun. Siz üstünlüğü ona vermeyin. Eğer sessizlik çok uzarsa, bu tarz sessizlik anlarını sevdiğinizi söyleyin veya ben seninle sohbet etmeyi ve senin sohbetini seviyorum o yüzden senin konuşmanı bekliyorum gibisinden şeyler söyleyin. Sakın ola sessizlik anlarının sizin suçunuz olduğunu veya beceriksizliğiniz olduğunu falan düşünmeyin. Bu sessizlik anları tüm ilk buluşmalarda ve tanışmalarda mutlaka yaşanır. Bunu böyle bilin ve doğal bir şekilde idare edin.

Sohbet ettiğiniz kızın yaşına, konumunda, durumuna, yetiştiği çevreye ve mahalleye göre çeşitli konulardan sorular sorarak muhabbeti açabilirsiniz.

Ülkemizde “nerelisin”, “nerde oturuyorsun”, “kaça gidiyorsun”, “günün nasıl geçti”, “bugün ne yaptın”, “dün ne yaptın”, “yarın ne yapacaksın”, “şu diziyi izledin mi”, “hangi müzikleri seversin”, “en sevdiğin şarkıcılar kimler”, “okulda en sevdiğin hoca veya ders hangisi” gibi sorular her zaman iş görür.

Bu tarz basit ve herkese uyan genel soruları sorduğunuz zaman karşınızdaki kızın vereceği cevabı iyi bir şekilde dinleyin ve ona dinlediğinizi belli edin. Verdiği cevabın içinden ilginizi çeken farklı bir şey seçip, onunla ilgili bir soru sorun. Böylece hem kızı dinlediğinizi kesin bir şekilde kanıtlamış olacaksınız, hem de bedavadan yepyeni bir muhabbet konusu açmış olacaksınız. İlk tanışmada bir erkek daha ne ister ki?

Son olarak rahat olun, samimi olun, saygılı olun, küfürlü konuşmayın, eski sevgililerden söz etmeyin, futboldan bahsetmeyin, çok fazla sinir olduğunuz şeyleri söylemeyin yani sürekli şikayet eden biri gibi görünmeyin.

En önemlisi de kendinize güvenin. Çünkü bütün kadınlar kendilerine güvenen erkeklerden etkilenir. Kendinize güvenmiyorsanız bile güveniyormuş gibi rol yapın. İnsan beyni mucizevi bir yapıdadır. Çoğu zaman rol yapmakla gerçeği birbirine karıştırır ve kendine güvenen bir rolü yapa yapa, en sonunda kendini kandırarak gerçekten kendine güvenen birine dönüşürsünüz.

Zaten eğer kendine güvenen biri gibi yürürseniz, kendine güvenen biri gibi konuşursanız, kendine güvenen biri gibi davranırsanız, sizin kendinize güvenmediğinizi Allah’tan başka kimse bilemez de ispatlayamaz da. Zaten bunu yapa yapa en sonunda gerçekten kendine güvenen biri olup çıkarsınız.

Çünkü Amerikalıların ünlü bir sözü vardır. Eğer bir şey ördek gibi yürüyorsa, ördek gibi yüzüyorsa ve ördek gibi ses çıkarıyorsa, o zaman onun bir ördek olduğu ihtimali çok yüksektir.


Yayımlandı

kategorisi