Haksızlık İçin Okunacak Dua ile ilgili görsel sonucu

Haksızlık İçin Okunacak Dualar 2017-2018 En Etkili Dualar

Hem haksızlığa uğramamak için, hem de haksızlık yapanın pişman olması için en iyi dua aslında Yasin suresini okumaktır.

Haksızlık İçin Okunacak Dua ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca aşağıda anlatılan yollarla Allah’a yakararak ve ona dua ederek haksızlığın üstesinden gelebilir ve haksızlık yapanın hak ettiğini bulmasını sağlayabilirsiniz. Sonuçta Allah istemezse yaprak bile kıpırdamaz ve Allah’ın gücü her şeye yeter. Nitekim Allah kullarının zor zamanlarda kendisine dua etmesini ister ve bundan hoşlanır.

  1. Her kim 41 kere Yasin Suresi okursa, hacetleri ve duaları kabul olur.
  2. Eğer sabah namazından sonra, tam bir ihlas ve istekle okunursa, o gün akşama kadar tüm belalardan ve sıkıntılardan korunur.
  3. Eğer akşam namazından sonra okursanız, sabaha kadar Allah’ın izini ile, tüm şerler ve ani gelecek tüm bela ve sıkıntılardan korunursunuz.
  4. Kime bir haksızlık dokunursa Yasin suresini okuduktan sonra Allah’ın izini ile bu durumdan kurtulur. Fakat aşağıdaki gibi üç veya 7 defa okunması gerekir.  Bismillahirrahmanirrahmanirrahiym. Bismillahillezi la ilahe illa hüvel hayyül kayyum. Bismillahillezi la ilahe İlla hüve zül celali vel ikram. Bismillahillezi la yedurru measmihi şey’ün fil erdi ve la fis sema’i, ve hüvessemiy’ul aliym.Allahümme inni euzü bike min şerri. (Burada kötülüğü dokunan kişinin adı söylenir.)
  5. Ruhi hastalığı olan kimse, üç gün boyunca yüzer defa ”Selamün kavlen min rabbir rahiym.” ayeti kerimesini okur yada yakını tarafından içilecek suya okunur ve içmesi sağlanır.
  6. Her kim haksızlığa uğradı ise ve kötü birine çatarsa, onun zulmünden korunmak için günde 100 defa Ya Müntekim Celle celalüh esmasını okumaya devam etmelidir. Bu esmayı okumak alışkanlık haline getirilirse. Allah-u Teala haksızlığa uğrayan kişinin hakkını haksızlık eden kişiden alır. Haksızlık ile karşı karşıya kalındığında, bu esma ile hakkının alınması için Allah’a şikayet eden yani haksızlık edeni Allah’a havale eden kişi kısa zamanda Allah’ın izniyle haksızlıktan kurtulur. Cenab-ı Allah haksızlık edene cezasını tecelli eder.
  7. Zulme uğrayan, haksızlığa maruz kalan ve hakaret gören kişiler gücünün yettiği kadar salavat okuyarak dua etmelidir.
  8. Haksızlık ve zulüm etmeyi meslek haline getirmiş olan birine Ya Guddûs esmasını okumak, o kişiyi kötü huylarından kurtarır ve ahlakını güzelleştirir.
  9. Her şeye gücü yeten anlamına gelen Ya Müheymin esmasını 145 defa okuyan kişi haksızlık eden kişiye galip gelir ve hakkını kazanır.

Sizin de haksızlığa uğradığınız zamanlarda ettiğiniz ve işe yaradığını düşündüğünüz dualar varsa, lütfen bizimle paylaşınız. Allah’ım mümin kullarına yardımcı olmak için o duaları sayfamıza ekleyelim.

https://www.youtube.com/watch?v=6lTIFUpkRSM


Yayımlandı

kategorisi