Google SEO İçin En Az Kaç Kelime Yazı Olmalı?

Google arama motoru sonuçlarında ilk sırada yada birinci sayfada çıkmak için en az yani minimum karakter yada kelime sayısı kaç olmalıdır?

Günümüzde pek çok insan bu soruya 250 kelime olarak cevap verecektir. Doğrudur fakat eksik bir bilgidir. Zira en az 250 kelime olarak vurgulanmalıdır. Ama bu 250 kelime size başarıyı getirmez sadece minimumu karşılamış olur.

Yapılan araştırmalar ve incelemeler neticesinde günümüzün en önemli SEO uzmanları artık uzun yazıların çok daha başarılı olduğu sonucuna vardılar. Hatta öyle ki uzun yazılarda gösterilen reklamlar daha çok tıklanıyor ve tıklama başına bile daha fazla para veriyor.

Bununla birlikte, uzun yazacağım diye konudan sapmaya, insanları sıkmaya ve saçma sapan eklemeler yapmaya da hiç gerek yok. Bunlar sayfanızı olumsuz etkiler.

En iyisi siz yazacağınız konu hakkında iyice araştırma yapın, okuyun ve çok iyi anladıktan sonra uzun denilebilecek bir makale yazın. Yani bu konunun tüm detaylarından söz edin. Böylece hem Google sıralamasında hem de günlük kazanç konusunda en büyük verimi alacaksınız.


Yayımlandı

kategorisi