Gelecekte Anılmak ve Unutulmamak İçin Ne Yapmak Ne ile Hatırlanmak İsterdiniz?

Her insan doğar, büyür ve günü gelince ölüp gider. Sonuçta Albert Einstein de öldü, Kanuni Sultan Süleyman’da öldü. Yani bu dünya kimseye kalmaz.

Fakat bu saydığım isimler ölüp gittikten sonra tarihe geçtiler ve bundan sonra da hiçbir zaman unutulmayacaklar.

Çünkü birisi muhteşem bir hükümdar idi ve yönettiği ülkelere adalet, zenginlik ve huzur getirdi. Diğeri ise yaptığı keşifler ve buluşlarla insanlığın gelişmesine ve pek çok insanın hayatının kolaylaşmasına yardımcı oldu.

Gelecekte unutulmamak istiyorsak bizim de vatana, millete veya tüm insanlığa faydalı olmamız gerekiyor. Bilim alanında, spor alanında, siyaset alanında, edebiyat alanında, tiyatroda, eğitimde veya iş dünyasında kazanacağımız başarılarla ve yapacağımız katkılar ve yardımlarla unutulmamayı, öldükten sonra da hatırlanmayı başarabiliriz.

Şahsen benim bilime merakım olduğu için, gelecekte anılmak ve unutulmamak için patenti bana ait olan ve kimsenin aklının ucundan bile geçmeyen bir şeyi icat etmek isterdim. Böylece hem tüm dünyaya satış yaparak ülkemi zenginleştirebilir, hem pek çok insana iş imkanı sağlar, hem dünyada bu buluşu yapan kişi olarak hatırlanır, hem de kazandığım paralarla ihtiyaç sahiplerine yardım edebilirdim.


Yayımlandı

kategorisi