En İyi Microsoft Office Alternatifi 2017 (Word Excel PowerPoint Benzeri Ücretsiz Program)

LibreOffice bir ofis suitinden beklenen her şeye sahip. Microsoft Office’nin tüm formatlarını tanır, açabilir, düzenleyebilir ve değiştirebilir. Tamamen ücretsizdir ve Türkçe dil desteği var.

LibreOffice o kadar iyi ki, şimdiye kadar ofis yazılımlarına ödediğiniz paralara hayıflanacaksınız. Örneğin Word (ppt, pptx), Excel (xls, xlsx) , PowerPoint(ppt, pptx) programlarının tüm dosyalarını rahatlıkla açıp görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca LibreOffice program paketi Word, Excel ve PowerPoint programının en son sürümlerinin sahip olduğu bütün özelliklere sahiptir.

Evet, yanlış okumadınız. Mesela Word programına karşılık Writer programı var. Excel programına karşılık Calc programı var ve PowerPoint programına karşılık ise Impress programı var. Bunların dışında Base isimli veritabanı programı ve çizim yapmak için Draw ve formüller için Math programları da bulunuyor.

Bilgisayarımda Microsoft Office varken LibreOffice programına bir şans vereyim dedim ve bir süre sonra artık Microsoft Office’ye gerek kalmadığını düşünerek sildim ve artık sadece LibreOffice kullanıyorum.

LibreOffice Türkçe Son Sürüm İndir


Yayımlandı

kategorisi