pc software ile ilgili görsel sonucu

En İyi Bilgisayar Programı İndirme Siteleri Hangisi? 2017-2018

Eğer Android’li telefonlar için, iOS yüklü iPhone ve iPad için yada Mac OS X için uygulamalar indirmek istiyorsanız aşağıda paylaştığım 3 linke tıklayarak ilgili uygulama mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

Google Play Store ( for Android Apps )
iOS AppStore ( for iPhone & iPad Apps )
Mac AppStore ( for Mac Apps )

pc software ile ilgili görsel sonucu

Fakat eğer Windows bilgisayarlar için ücretli ve ücretsiz programlar indirmek istiyorsanız, şuan için bulabileceğiniz en kaliteli ve en güvenlikli web siteler arasından seçtiğim top 10 listeyi paylaşıyorum. Bu siteleri seçerken program çeşitliliği, toplam program sayısı, program dosyalarını kendi sunucularında tutmaları ve virüs taraması yapmaları gibi kriterleri göz önüne aldım. Tabii ki Alexa sıralaması da önemli bir etken oldu.

1. Windows App Store – Bu sitede hem Windows masaüstü bilgisayarlar, hem de Windows yüklü mobil cihazlar için ücretli ve ücretsiz uygulamalar bulabilirsiniz. Microsoft’un resmi uygulama mağazasıdır.

2. Cnet Download – Kesinlikle dünyanın en popüler ve gerçekten en iyi program indirme sitesidir. Her bakımdan öyledir.

3. Softonic – Cnet’den sonra bence ikinci sırada Softonic gelir. Geçmiş yıllardakinin aksine artık tüm program dosyalarını kendi sunucularında tuttukları için kolay kolay kırık link hatasıyla karşılaşmazsınız. Nadir de olsa bazen bozuk link olabilir. Yine de tüm programları güvenlik testinden geçirip ve hiçbir zararlı yazılım olmadığını anladıktan sonra sitelerinde paylaşıyorlar. Bu açıdan güvenilir ve güçlü bir site. Ayrıca neredeyse tüm program tanıtımları orijinaldir yani kendi editörleri tarafından bizzat yazılmış eşsiz yazılardır.

4. Brothersoft – Oldukça köklü bir program sitesi. Programların hem orijinal linklerini hem de kendi sunucularına yükledikleri alternatif linkleri paylaşıyorlar. Fakat bu sitenin güvenlik açısından bazı sıkıntıları var. Çünkü bazen virüslü olduğu aşikar olan programları da yayınlıyorlar. Sitenin arayüzü de biraz çağ dışı diyebiliriz. Ama çok sayıda programdan oluşan devasa bir program arşivi olduğu için 4 numarada yer buldu.

5. Softpedia – Hem arayüzü hem de indirme hızı bakımından gayet tatmin edici bir program sitesidir. Bir programın her yönüyle ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Her türlü programı içeren kategorileri arasında gezinerek dilediğiniz programı indirebilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz programlardan oluşan devasa bir arşivi vardır. Her programın çok sayıda ekran görüntüsü resmini vermeleri harika. Nadir de olsa sitelerinde bazen antivirüs programları tarafından uyarı veren programları paylaşabiliyorlar.

6. Filehippo – İndirme garantili tek sitedir. Bu sitenin toplam program sayısı yukarıdakiler kadar çok değil. Fakat yayınladıkları tüm programlar 100 güvenlidir, hiçbir virüs içermez ve tüm dosyaları kendi sunucularına yükledikleri için hiçbir sorunla karşılaşmadan yüksek hızda bilgisayara indirebilirsiniz.

7. Freewarefiles – Bu sitede sadece ÜCRETSİZ programlar bulunmaktadır. Bu açıdan oldukça yararlıdır ve program sayısı bakımından oldukça büyük bir arşive sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ne var ki, bazen bozuk linkler olabiliyor ve bazen de zararlı içerik barındıran programları yayınlayabiliyorlar.

8. Soft32 – Soft32 de en eski program sitelerinden biridir ve hem Windows, hem MAC hm de mobil uygulamalar bulabileceğiniz koca bir arşive sahip. Ücretli ve ücretsiz programlar indirebilirsiniz. Fakat indirdiğiniz programları antivirüs ile taratmayı ihmal etmeyiniz.

9. Cccm.net – Bu da oldukça prestijli program sitelerinden biridir. Her türlü programı içerir. Nadiren yaşanan kırık linkleri saymazsak genel olarak aradığınız programı bulup hızlıca indirebileceğiniz siteler arasında yer alır. Fakat indirdiğiniz programları antivirüs ile taratmanız iyi olacaktır.

10. Filehorse – Filehorse nispeten yeni çıkan ama kısa zamanda iyi bir başarı yakalan bir program sitesidir. Öne çıkan özellikleri arasında her program ile ilgili verdikleri büyük boy ve çok sayıda ekran görüntüleridir. Program sayısı şimdilik yukarıdakiler kadar çok değil ama zamanla artıyor. Üstelik program tanıtımları gayet kaliteli ve orijinal.

Not: DownloadAstro.Com ve Download.HR gibi program sitelerinden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Bu siteler programların orijinal dosyalarını değil, içerisine reklam yazılımları yerleştirdikleri yükleyici dosyalarını veriyorlar. Bunlar da sitenize rahatsız edici reklamları gizlice yükleyebiliyor.


Yayımlandı

kategorisi