Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a nasıl ulaşabilirim?

Türk siyasi tarihinin en büyük siyasetçilerinden biri olan cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazmak istiyorum, telefon numarasını öğrenmek istiyorum, mektup nasıl yazılır diyenler ve bu sorunun cevabını merak edenler olabilir. Eğer mektup yazarsanız bizzat saraya götürüp teslim etmeniz gerekir. Telefon numarası bilgisi ise bu sayfanın en alt kısmında verilmiştir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Twitter adresi aşağıda verilmiştir. Bu sayfayı ziyaret ederek kendi Twitter hesabınız üzerinden cumhurbaşkanına mesaj yazabilirsiniz. Kendisi okumaz tabii ki ama bu iş ile görevli olan kişiler okur ve gerektiği takdirde cumhurbaşkanını bilgilendirir ve gereken neyse yapılır.

Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat kendisine ait olan rte.gen.tr adresini ziyaret ederek buradan mesaj yollayabilirsiniz.

Ayrıca E-Devlet Kapısı ( www.turkiye.gov.tr ) sitesini ziyaret edip, e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra sayın Tayyip Erdoğan’a ulaşabilirsiniz.

Bunun için öncelikle aşağıdaki linke tıklayın. Bu link Cumhurbaşkanına yazın isimli resmi e-devlet sayfasıdır.

https://www.turkiye.gov.tr/cumhurbaskanina-yazin

Açılan sayfa aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Burada ilgili yerleri doğru şekilde doldurarak ve mesajınızı yazarak yollayabilirsiniz.

 

Gönderdiğiniz tüm mesajlar Cumhurbaşkanının özel ekibi tarafından istisnasız olarak okunur ve gerekli yardımlar neyse yapılır. Fakat bazı durumlarda yani çaresiz kalındığı durumlarda sayın Recep Tayyip Erdoğan’a mesajınız iletilir ve bizzat kendisi yardımcı olur. Yani mümkün olduğu kadar mesajınıza geri dönüş yapılıyor.

Bu yazımızda Cumhurbaşkanı iletişim adresleri, Cumhurbaşkanına mesaj gönderme, Recep Tayyip Erdoğan mail adresi, telefon numarası ve Recep Tayyip Erdoğan’a nasıl ulaşabilirim, nasıl mektup yazılır, mektup yazmak istiyorum  hakkında detaylı açıklamalara yer verdik. Sizin de Sayın Cumhurbaşkanı’na iletmek istediğiniz mesajınız varsa konu altında yorum bölümüne ekleyebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı İletişim Bilgileri

Posta Adresi:

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe-Ankara-Türkiye

Santral

Tel : 0 (312) 525 55 55

Faks : 0 (312) 525 58 31


Yayımlandı

kategorisi