Çedaş Fatura Sorgulama

ÇEDAŞ Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

ÇEDAŞ, Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin kısaltmasıdır. ÇEDAŞ, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan 11 ilin elektrik dağıtım hizmetlerini yürütmektedir. Bu illere bağlı olarak Erzurum, Erzincan, Bayburt, Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan, Bitlis, Muş, Van ve Hakkari’deki elektrik faturaları ÇEDAŞ tarafından tahakkuk ettirilir.

ÇEDAŞ fatura sorgulama işlemini, internet üzerinden, SMS ile veya çağrı merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Fatura Sorgulama

ÇEDAŞ fatura sorgulama işlemini, ÇEDAŞ’ın resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle ÇEDAŞ’ın internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra, “Fatura Sorgula” sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfada, sizden istenilen bilgileri girmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler, fatura numaranız, TC kimlik numaranız veya müşteri numaranızdır. Bilgileri girdikten sonra, “Sorgula” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Sorgula butonuna tıkladıktan sonra, fatura bilgileriniz ekranda görüntülenecektir.

SMS ile Fatura Sorgulama

ÇEDAŞ fatura sorgulama işlemini, SMS ile de yapabilirsiniz. Bunun için, cep telefonunuzdan “FATURA” yazıp, boşluk bırakarak, fatura numaranızı 5555’e SMS olarak göndermeniz gerekmektedir. SMS gönderdikten sonra, fatura bilgileriniz cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir.

Çağrı Merkezi ile Fatura Sorgulama

ÇEDAŞ fatura sorgulama işlemini, ÇEDAŞ’ın çağrı merkezini arayarak da yapabilirsiniz. Bunun için, ÇEDAŞ’ın çağrı merkezi numarasını, 0850 555 11 11’i aramanız gerekmektedir. Çağrı merkezini aradıktan sonra, müşteri temsilcisine bağlanmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcisine, fatura numaranızı vererek, fatura bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

ÇEDAŞ Fatura Sorgulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

ÇEDAŞ fatura sorgulama işleminde, dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar şunlardır:

  • Fatura sorgulama işlemini, faturanızın üzerinde yer alan sözleşme hesap numarası ile yapmanız gerekmektedir.
  • Fatura sorgulama işlemini, faturanızın son ödeme tarihinden önce yapmanız gerekmektedir.
  • Fatura sorgulama işlemini, faturanızın son ödeme tarihinden sonra yaparsanız, gecikme faizi uygulanabilir.

ÇEDAŞ Fatura Ödeme

ÇEDAŞ faturalarınızı, ÇEDAŞ’ın anlaşmalı olduğu bankalar ve PTT şubelerinden ödeyebilirsiniz. ÇEDAŞ faturalarınızı, internet üzerinden veya ÇEDAŞ’ın mobil uygulaması üzerinden de ödeyebilirsiniz.

ÇEDAŞ Fatura Taksitlendirme

ÇEDAŞ faturalarınızı, 3, 6, 9 veya 12 ay taksitlendirebilirsiniz. Faturalarınızı taksitlendirmek için, ÇEDAŞ’ın çağrı merkezini aramanız veya ÇEDAŞ’ın internet sitesi üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

ÇEDAŞ Fatura İptali

ÇEDAŞ faturanızı iptal etmek için, ÇEDAŞ’ın çağrı merkezini aramanız veya ÇEDAŞ’ın internet sitesi üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Faturanızı iptal ederken, sizden istenilen bilgileri girmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler, sözleşme hesap numaranız, TC kimlik numaranız ve iptal sebebinizdir.


Yayımlandı

kategorisi