Driver Easy ile ilgili görsel sonucu

Bilgisayarda hiçbir oyun açılmıyor ne yapmalıyım? 2017-2018 Windows 10/8/7/XP/Vista

Merhaba arkadaşlar, eğer PC’deki oyunlar açılmıyorsa, işletim sistemi ne olursa olsun büyük bir ihtimalle ya format atmışsınız yada sistemdeki önemli klasörleri silmişsinizdir.

Böyle durumlarda bilgisayardaki sürücüleri taratarak eksik sürücüleri bulup yüklemeniz gerekiyor. Fakat bunu el ile yapmak zor.

Bu işi otomatik yapan ücretsiz programlar mevcut. Driver BoosterDriverMax ve DriverEasy isimli iki programı tavsiye ediyorum.

DriverEasy Resimli Anlatım

Mesela DriverEasy programını indirip kurun ve çalıştırın. Alttaki gibi ana penceresi açılacak. Scan Now butonuna tıklayarak bilgisayarda eksik veya eski sürücüleri arayıp tespit etmesini sağlayın.

Driver Easy ile ilgili görsel sonucu

Ardından gerekli olan tüm sürücüler liste halinde gösterilecek. Hepsini birden indirip kurmak için Download All yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar basit.

Driver Easy ile ilgili görsel sonucu

Böylece artık oyunlar açılacak ve çalışacak.

Driver Booster Resimli Anlatım

Driver Booster ile ilgili görsel sonucu

Bilgisayara kurduktan sonra çalıştırın. Üstteki resimde gördüğünüz penceresi açılacak. SCAN butonuna tıklayın. Bilgisayarı tarayacak ve gerekli sürücüleri bulacak.

Driver Booster ile ilgili görsel sonucu

Ardından sağ üst köşedeki Update Now yazan butona tıklayın. Böylece tüm eksik ve eski sürücüler otomatik güncellenecek ve oyunlar artık düzgün çalışacak.


Yayımlandı

kategorisi