Başkent Enerjisa Fatura Sorgulama

Başkent Enerjisa Fatura Sorgulama

Başkent Enerjisa, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Niğde, Nevşehir ve Yozgat illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren bir şirkettir. Bu illerde ikamet eden veya işyeri bulunan tüketiciler, Başkent Enerjisa faturalarını online olarak sorgulayabilir ve ödeyebilir.

Başkent Enerjisa Fatura Sorgulama Yolları

Başkent Enerjisa fatura sorgulamak için aşağıdaki yollardan birini kullanabilirsiniz:

  • Enerjisa Online Hizmetler Merkezi
  • e-Devlet Kapısı
  • Enerjisa Mobil Uygulaması
  • Çağrı Merkezi
  • Hizmet Noktaları

Enerjisa Online Hizmetler Merkezi

Enerjisa Online Hizmetler Merkezi, Başkent Enerjisa’nın internet sitesinde yer alan bir platformdur. Bu platform üzerinden fatura sorgulama, fatura ödeme, tarife değişikliği, abonelik işlemleri gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Fatura sorgulama yapmak için Enerjisa Online Hizmetler Merkezi’ne giriş yaptıktan sonra “Fatura Sorgulama” sayfasını ziyaret etmeniz gerekir. Bu sayfaya abone numaranız veya TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra faturalarınızı görüntüleyebilir ve ödeme yapabilirsiniz.

e-Devlet Kapısı

e-Devlet Kapısı, kamu hizmetlerinin internet üzerinden sunulduğu bir platformdur. Bu platform üzerinden de Başkent Enerjisa faturalarınızı sorgulayabilirsiniz.

e-Devlet Kapısı’na giriş yaptıktan sonra “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı” sekmesine tıklayın ve “Enerjisa Fatura Sorgulama” hizmetini seçin. Bu hizmete abone numaranız veya TC kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra faturalarınızı görüntüleyebilir ve ödeme yapabilirsiniz.

Enerjisa Mobil Uygulaması

Enerjisa Mobil Uygulaması, Başkent Enerjisa’nın mobil cihazlar için geliştirdiği bir uygulamadır. Bu uygulama üzerinden fatura sorgulama, fatura ödeme, tarife değişikliği, abonelik işlemleri gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Enerjisa Mobil Uygulamasını App Store veya Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra abone numaranız veya TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra faturalarınızı görüntüleyebilir ve ödeme yapabilirsiniz.

Çağrı Merkezi

Başkent Enerjisa çağrı merkezini arayarak da faturalarınızı sorgulayabilirsiniz. Çağrı merkezi numarası 0850 704 18 60’tır. Çağrı merkezini aradıktan sonra müşteri temsilcisine abone numaranızı veya TC kimlik numaranızı vererek faturalarınızı sorgulayabilirsiniz.

Hizmet Noktaları

Başkent Enerjisa’nın Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Niğde, Nevşehir ve Yozgat illerinde bulunan hizmet noktalarına giderek de faturalarınızı sorgulayabilirsiniz. Hizmet noktalarında görevli personele abone numaranızı veya TC kimlik numaranızı vererek faturalarınızı sorgulayabilirsiniz.

Başkent Enerjisa Fatura Sorgulama Hataları

Başkent Enerjisa fatura sorgulama işlemi sırasında hata ile karşılaşırsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Abone numaranızı veya TC kimlik numaranızı kontrol edin.
  • Giriş yaptığınız internet tarayıcısının güncel olduğundan emin olun.
  • Ödeme yapmayı denediğiniz cihazın internet bağlantısını kontrol edin.
  • Eğer hala hata alıyorsanız Başkent Enerjisa çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Başkent Enerjisa Fatura Ödeme

Başkent Enerjisa faturalarınızı online olarak, mobil uygulama üzerinden, çağrı merkezini arayarak veya hizmet noktalarına giderek ödeyebilirsiniz.

Online Ödeme

Başkent Enerjisa faturalarınızı Enerjisa Online Hizmetler Merkezi, e-Devlet Kapısı veya Enerjisa Mobil Uygulaması üzerinden ödeyebilirsiniz.

Mobil Ödeme

Başkent Enerjisa faturalarınızı mobil ödeme ile de ödeyebilirsiniz. Bunun için bankanız tarafından sunulan mobil ödeme hizmetini kullanabilirsiniz.

Çağrı Merkezi Ödeme

Başkent Enerjisa faturalarınızı çağrı merkezini arayarak da ödeyebilirsiniz. Çağrı merkezi numarası 0850 704 18 60’tır. Çağrı merkezini aradıktan sonra müşteri temsilcisine abone numaranızı veya TC kimlik numaranızı vererek faturalarınızı ödeyebilirsiniz


Yayımlandı

kategorisi