Atalar Nöbetçi Eczane

29 Kasım 2023 Erzurum Atalar Nöbetçi Eczanesi

29 Kasım 2023 Çarşamba günü Erzurum ilinde Atalar Mahallesi’nde nöbetçi eczane bulunmamaktadır. En yakın nöbetçi eczane, Atalar Mahallesi’ne 1,5 kilometre uzaklıkta bulunan Selimiye Eczanesi‘dir. Selimiye Eczanesi, Yıldızkent Mahallesi’nde, Selimiye Cami ve Grand Sultan Düğün Salonu’nun yanında yer almaktadır.

Atalar Mahallesi’nde nöbetçi eczane bulunmamasının birkaç nedeni olabilir. Birincisi, Atalar Mahallesi’nin nüfusu diğer mahallelere göre daha azdır. İkincisi, Atalar Mahallesi’nde eczane sayısı diğer mahallelere göre daha azdır. Üçüncüsü, Atalar Mahallesi’nde eczanelerin çoğu akşam 8’den sonra kapanmaktadır.

Atalar Mahallesi’nde nöbetçi eczane bulunmaması durumunda, vatandaşlar en yakın nöbetçi eczaneye gitmeleri gerekmektedir. Nöbetçi eczaneler, eczanelerin bağlı olduğu oda tarafından her gün belirlenmektedir. Nöbetçi eczaneler, eczanelerin tabelalarında ve eczanelerin bağlı olduğu odaların internet sitelerinde duyurulmaktadır.

Nöbetçi Eczane Nedir?

Nöbetçi eczane, mesai saatleri dışında, gece ve hafta sonları hastalara hizmet veren eczanedir. Nöbetçi eczaneler, eczanelerin bağlı olduğu oda tarafından belirlenir. Nöbetçi eczaneler, eczanelerin tabelalarında ve eczanelerin bağlı olduğu odaların internet sitelerinde duyurulmaktadır.

Nöbetçi eczaneler, acil durumlarda hastalara ilaç temin etmek amacıyla oluşturulmuştur. Nöbetçi eczaneler, mesai saatleri dışında hastalara ilaç temin etmenin yanı sıra, hastalara danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Nöbetçi Eczane Nasıl Bulunur?

Nöbetçi eczane bulmak için birkaç yöntem bulunmaktadır.

  • Eczanelerin tabelalarında nöbetçi eczanelerin isimleri yazılıdır.
  • Eczanelerin bağlı olduğu odaların internet sitelerinde nöbetçi eczanelerin listesi yayınlanmaktadır.
  • 184 numaralı telefondan eczane sorgulama yapılabilir.
  • Nöbetçi Eczaneler uygulamasından eczane sorgulama yapılabilir.

Nöbetçi Eczanelerde Hangi Hizmetler Verilmektedir?

Nöbetçi eczanelerde, mesai saatleri içerisinde verilen tüm hizmetler verilmektedir. Bu hizmetler şunlardır:

  • İlaç temini
  • Reçete yazdırma
  • Danışmanlık hizmeti

Nöbetçi Eczanelerde Reçetesiz İlaç Satılır mı?

Nöbetçi eczanelerde, reçetesiz ilaç satışı yapılabilir. Ancak, reçetesiz ilaç satışı yaparken, eczane eczacılarının hastanın sağlık durumunu değerlendirmesi gerekmektedir.

Nöbetçi Eczanelerde Ödeme Nasıl Yapılır?

Nöbetçi eczanelerde, ödemeler nakit, kredi kartı veya banka kartı ile yapılabilir.

Nöbetçi Eczanelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nöbetçi eczanelere gitmeden önce, eczanenin açık olup olmadığını kontrol etmek gerekmektedir. Nöbetçi eczanenin açık olup olmadığını öğrenmek için, eczanenin tabelasına, eczanenin bağlı olduğu odalara veya 184 numaralı telefona bakılabilir.

Nöbetçi eczaneye gitmeden önce, ihtiyaç duyulan ilaçların listesinin hazırlanması gerekmektedir. Bu sayede, eczanedeki yoğunluktan dolayı zaman kaybedilmemiş olur.

Nöbetçi eczaneye giderken, reçete varsa reçetenin yanında götürülmesi gerekmektedir. Reçete yoksa, ilaçların isimleri ve dozları yazılmış bir liste hazırlanması gerekmektedir.

Nöbetçi eczaneye giderken, hastanın kimlik kartının yanında götürülmesi gerekmektedir.

Sonuç

Atalar Mahallesi’nde 29 Kasım 2023 Çarşamba günü nöbetçi eczane bulunmamaktadır. En yakın nöbetçi eczane, Selimiye Eczanesi’dir. Nöbetçi eczane bulmak için eczanelerin tabelalarını, eczanelerin bağlı olduğu odaların internet sitelerini veya 184 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi