Chamomile ile ilgili görsel sonucu

Anksiyete ve Depresyon İçin Bitkisel Tedavi Doğal İlaçlar 2017-2018

Modern şehir hayatı ve koşuşturmaca insanları sık sık depresyona ve bununla ilişkili anksiyeteye itiyor. Fakat bu tarz ruhsal sorunlar için doktora gidip ilaç kullanmak çoğunlukla bir çözüm olsa bile, beraberinde getirdiği yan etkiler pek çok insanın günlük yaşantısını olumsuz anlamda etkiliyor.

Zaten her ilacın en az bir yan etkisi olduğu biliniyor. Bu nedenle bu tarz rahatsızlıklar için doğanın sunduğu şifalı otlara yönelmek her zaman için daha sağlıklı ve kalıcı bir çözüm olacaktır.

Bu yazıda depresyon için ve anksiyete problemi için en iyi gelen 3 bitkiden söz edeceğiz.

Chamomile (Papatya)

Chamomile ile ilgili görsel sonucu

Anksiyete konusunda bu bitkinin faydaları çok iyi bilinmektedir. Genellikle çay şeklinde veya gıda takviyesi (ek) olarak tüketilir.

Chamomile bitkisinin vücuttaki stres hormonu üzerindeki etkileri konusunda sayısız çalışma yapıldı ve insanı yatıştıran, uykusunu getiren ve sakinleştiren bir özelliği olduğu ortaya çıktı.

Passionflower (Tutku çiçeği – çarkıfelek çiçeği)

Passionflower ile ilgili görsel sonucu

Ülkemizde tutku çiçeği olarak bilinen bu bitki genellikle çay şeklinde tüketilir. Fakat bitkisel takviye olarak da satılmaktadır.

Kesintisiz bir uyku için birebir olan bu bitki aynı zamanda anksiyete ile mücadelede oldukça faydalıdır ve insanın artık kaldıramadığı ezici duyguları yatıştırarak rahatlatır.

Gingko Biloba

Ginkgo Biloba ile ilgili görsel sonucu

İnsanın ruhunu yani duygu durumunu destekleyen Gingko Biloba bitkisi aynı zamanda enerji verir ve negatif (olumsuz) duyguları yenmenizde yardımcı olur.

Bu bitki binlerce yıldır kullanılmaktadır. Fakat batı ülkelerinde ve Türkiye’de henüz çok az bilinmektedir.


Yayımlandı

kategorisi