Android’de PlayStation Oyunları Nasıl Oynanır? PSP Oynama

Nasıl ki bilgisayarda playstation oyunlarını oynamak için bir emulator programı indirmeniz gerekiyorsa, Android’li telefonlarda psp oyunlarını oynamak için de bir emulator uygulaması yüklemeniz gerekiyor.

PPSSPP uygulaması bu alandaki en başarılı uygulamadır. Aşağıdaki iki farklı bağlantıdan ister apk dosyası şeklinde, ister Google Play mağazası üzerinden bu emulatör uygulamasını yükleyebilirsiniz.

PPSSPP Android mağazasından indir

PPSSPP APK indir

Şimdi oynamak istediğini PlayStation oyununu Google da aratın ve bu oyunu ISO dosyası olarak indirin. Çünkü PPSSPP uygulaması sadece ISO formatını açabiliyor.

ISO’yu indirince PPSSPP uygulamasını açın ve ana ekrandaki Load yazan butona tıklayın ve bu ISO dosyasını seçin. Böylece oyun çalışacak.

Fakat oyunu oynamadan önce emülatör ayarlarını yapmanız gerekiyor. Eğer telefonunuz üst model yani pahalı telefonlardansa ve donanımı güçlüyse, o zaman neredeyse her psp oyununu açıp rahatlıkla kasmadan oynayabilirsiniz.

Fakat eğer telefonunuz o kadar güçlü değilse, o zaman her oyunun sistem gereksinimleri farklı olduğu için öncelikle emülatör ayarlarına girip gerekirse düşük ayarları seçmeniz gerekiyor. Yoksa oyun kasar yavaş çalışır veya çalışmaz.

Emülatör ayarlarını açmak için ana ekrandaki Settings yazan butona tıklayın ve telefonunuzun donanım gücüne göre gerekli ayarları yaparak tüm playstation oyunlarının keyfini çıkarın.


Yayımlandı

kategorisi