İçeriğe geç

Trafo Markaları

  0D08E318B79B9475Fcdaa951Dcae2Cceb8A97Cbb 1

  Türk Trafo Markaları

  Trafo, elektrik enerjisinin gerilimini, akımını veya frekansını değiştirmeye yarayan bir elektriksel devre elemandır. Elektrik enerjisinin üretiminden tüketimine kadar olan tüm aşamalarda kullanılır. Trafolar, güç trafoları ve dağıtım trafoları olmak üzere iki ana gruba ayrılır.

  Güç trafoları, elektrik enerjisinin yüksek gerilim seviyelerinden düşük gerilim seviyelerine veya düşük gerilim seviyelerinden yüksek gerilim seviyelerine aktarılmasında kullanılır. Dağıtım trafoları ise, elektrik enerjisinin şehirlere ve mahallelere dağıtılmasında kullanılır.

  Türkiye’de trafo üretimi, 1950’li yıllarda başlamıştır. İlk yerli trafo üretimi, 1954 yılında Elektromekanik Sanayi ve Ticaret AŞ (EMSA) tarafından gerçekleştirilmiştir. EMSA, günümüzde Astor Enerji olarak faaliyet göstermektedir.

  Türkiye’de trafo üretimi yapan birçok yerli firma bulunmaktadır. Bu firmalar, farklı kapasite ve özelliklerde trafo üretimi yapmaktadır.

  Türk Trafo Markalarından Bazıları

  Türkiye’de trafo üretimi yapan başlıca Türk markaları şunlardır:

  • Astor Enerji
  • Elektra Elektronik
  • Elkima Trafo ve Transformatör
  • Eren Transformatör
  • Best Transformer
  • EMA Trafo
  • EGE Trafo
  • EGEPAN Trafo

  Astor Enerji

  Astor Enerji, Türkiye’nin en büyük trafo üreticilerinden biridir. 1954 yılında kurulan Astor Enerji, günümüzde 800 kV 1000 MVA gücüne kadar transformatör üretimi yapmaktadır. Astor Enerji, ürünlerini Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesine ihraç etmektedir.

  Elektra Elektronik

  Elektra Elektronik, 1982 yılında kurulan bir Türk elektronik şirketidir. Elektra Elektronik, raylı sistemler için trafo üretiminde uzmanlaşmıştır. Elektra Elektronik’in ürettiği trafolar, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde kullanılan raylı sistemlerde kullanılmaktadır.

  Elkima Trafo ve Transformatör

  Elkima Trafo ve Transformatör, 1974 yılında kurulan bir Türk trafo şirketidir. Elkima Trafo ve Transformatör, dağıtım trafoları, güç trafoları ve özel amaçlı trafoların üretiminde uzmanlaşmıştır. Elkima Trafo ve Transformatör’ün ürettiği trafolar, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır.

  Eren Transformatör

  Eren Transformatör, 1985 yılında kurulan bir Türk trafo şirketidir. Eren Transformatör, dağıtım trafoları, güç trafoları ve özel amaçlı trafoların üretiminde uzmanlaşmıştır. Eren Transformatör’ün ürettiği trafolar, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır.

  Best Transformer

  Best Transformer, 2000 yılında kurulan bir Türk trafo şirketidir. Best Transformer, dağıtım trafoları, güç trafoları ve özel amaçlı trafoların üretiminde uzmanlaşmıştır. Best Transformer’ün ürettiği trafolar, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır.

  EMA Trafo

  EMA Trafo, 1980 yılında kurulan bir Türk trafo şirketidir. EMA Trafo, dağıtım trafoları, güç trafoları ve özel amaçlı trafoların üretiminde uzmanlaşmıştır. EMA Trafo’nun ürettiği trafolar, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır.

  EGE Trafo

  EGE Trafo, 1983 yılında kurulan bir Türk trafo şirketidir. EGE Trafo, dağıtım trafoları, güç trafoları ve özel amaçlı trafoların üretiminde uzmanlaşmıştır. EGE Trafo’nun ürettiği trafolar, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır.

  EGEPAN Trafo

  EGEPAN Trafo, 1990 yılında kurulan bir Türk trafo şirketidir. EGEPAN Trafo, dağıtım trafoları, güç trafoları ve özel amaçlı trafoların üretiminde uzmanlaşmıştır. EGEPAN Trafo’nun ürettiği trafolar, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır.

  Türk Trafo Markalarının Özellikleri

  Türk trafo markaları, yüksek kaliteli ve dayanıklı ürünler üretmektedir. Bu markalar, ürünlerini uluslararası standartlara uygun olarak üretmektedir. Türk trafo markaları, ürünlerini uygun fiyatlarla sunmaktadır.

  Türk Trafo Markalarının Avantajları

  Türk trafo markaları, aşağıdaki avantajlara sahiptir:

  • Yüksek kalite
  • Dayanık