İçeriğe geç

Cevher Erdem Kimdir Ne Iş Yapar?

  57F8Ee49Bc71434E7D9Ac95E7D060F9C4C91Eb3E 1

  Cevher Erdem Kimdir?

  Cevher Erdem, 1 Ağustos 1992 tarihinde Diyarbakır’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamladı. 2013 yılında İstanbul’a taşınarak Dila Gıda isimli bir gıda firması kurdu. Firma, baharat, kuruyemiş ve bakliyat gibi ürünler üretmektedir.

  Futbola Karışması

  Cevher Erdem, futbola ilgisi olmayan bir aileden geliyordu. Ancak, 2022 yılında Adıyaman 2023 Spor Kulübü’ne sponsor olmaya karar verdi. Bu sponsorluk, Erdem’in futbola olan ilgisini artırmasına neden oldu.

  Cevher Erdem, Adıyaman 2023 Spor Kulübü’nün maçlarına giderek, takımı yakından takip etmeye başladı. Bu süreçte, takımın içinde bulunduğu sorunları da görmeye başladı. Erdem, takımın sorunlarını çözmek için bir şeyler yapmak istedi ve yönetim kuruluna aday oldu.

  Adıyaman 2023 Spor Kulübü Başkanı

  Cevher Erdem, 2023 yılında yapılan yönetim kurulu seçimlerinde Adıyaman 2023 Spor Kulübü’nün başkanı seçildi. 31 yaşındayken bu göreve seçilen Erdem, Türkiye’nin en genç kadın kulüp başkanı oldu.

  Cevher Erdem’in başkanlığındaki Adıyaman 2023 Spor Kulübü, 2023-2024 sezonunda Bölgesel Amatör Lig 5. Grup’ta şampiyon oldu. Bu şampiyonlukla birlikte, takım tarihinde ilk kez 3. Lig’e yükseldi.

  Cevher Erdem’in başkanlığı döneminde Adıyaman 2023 Spor Kulübü’nde birçok önemli gelişme yaşandı. Kulübün mali durumu düzeltildi, tesisler yenilendi ve altyapıya yatırım yapıldı.

  Futbolun Kadınlaşmasına Katkısı

  Cevher Erdem, Türkiye’de futbolun kadınlaşmasına katkı sağlayan önemli isimlerden biri. Erdem, kadın futbolunun gelişmesi için çalışıyor ve bu konudaki farkındalığı artırmak için çabalıyor.

  Cevher Erdem, Türkiye Futbol Federasyonu’nda (TFF) Kadın Futbol Kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Ayrıca, Türkiye Kadın Futbolcular Derneği’nin (TKFD) yönetim kurulu üyesidir.

  Ödülleri

  Cevher Erdem, futboldaki başarıları nedeniyle birçok ödüle layık görüldü. Erdem, 2023 yılında Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) tarafından “Yılın Sporcusu” seçildi. Ayrıca, 2024 yılında Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) tarafından “Yılın En İyi Kadın Futbol Yöneticisi” ödülüne layık görüldü.

  Cevher Erdem’in Gelecek Hedefleri

  Cevher Erdem, Adıyaman 2023 Spor Kulübü’nü Süper Lig’e çıkarmak istiyor. Ayrıca, Türkiye’de kadın futbolunun daha da gelişmesi için çalışmaya devam edecek.

  Cevher Erdem’in Sözleri

  • “Futbol, sadece erkeklerin değil, kadınların da oynayabileceği bir spordur. Bu konudaki önyargıları yıkmak için çalışıyoruz.”
  • “Adıyaman 2023 Spor Kulübü’nün Süper Lig’e çıkması, Türkiye’de kadın futbolunun gelişmesine önemli bir katkı sağlayacaktır.”
  • “Türkiye’de kadın futbolunun daha da gelişmesi için daha fazla yatırım yapılması gerekiyor.”

  Cevher Erdem’in Önemi

  Cevher Erdem, Türkiye’de futbolun kadınlaşmasına öncülük eden önemli bir isimdir. Erdem’in başarıları, kadın futbolunun daha da gelişmesine ve kadınların futbolda daha fazla yer almasına katkı sağlayacaktır.